RESULTAT

RESULTAT

VI ÄR ALLA VINNARSKALLAR!
PRODUKTEN AV DETTA SER NI NEDAN

VI ÄR ALLA VINNARSKALLAR!
PRODUKTEN AV DETTA SER NI NEDAN

LISTAN AV VINNARE TALAR SITT TYDLIGA SPRÅK

Sedan år 2002 har PFR:s motorer och koncept medverkat till 36 Mästerskaps total segrar.
Det innebär flera hundra del tävlingsvinster & Rekord i flera olika länder.
Sedan finns ju väldigt stort antal 2-3 placeringar att räkna till.

  • PLACERINGAR ÅR 2021

    Rallycross SM 2150cc Max Forsman 1:a Deltävling 2 Max Forsman 1:a Deltävling 4 SM 2400cc Viktor Johansson 8:a Deltävling 3 Viktor Johansson 3:a Deltävling 4 Rally X Nordic Open 2wd Lars Englund Porsche GT3 5.a Deltävling 1 Lars Englund Porsche GT3 7:a Deltävling 2 Lars Englund Porsche GT3 5:a Deltävling 3 Lars Englund Porsche GT3 5:a Deltävling 4 Drifting SM Pro2 Artukainen 1:a Kim Koski Volvo 240 Botnia Racing Racing Circuit 1:a Kim Koski Volvo 240 Rally: Kanonrundan 2wd Trimmat 1: Thomas Lahti 2: Ingemar Svensson Umenatten 2wd trimmat 1:a Mattias Hanssen 2: a Thomas Lahti Höstnatten Vännäs 2wd trimmat 1:a Thomas Lahti 2:a Mattias Hanssen Cross Cart 1:a Finsk Mästare 125cc Joona Ojala

  • PLACERINGAR ÅR 2018-2020

    Rally 2020: 1:a Lappnatta Kalix DM 2wd-A Robert Niemi 1:a Northrally Boden DM deltävling 2wd trimmat – A Robert Niemi 2:a Northrally Boden DM deltävling 2wd trimmat – A Ingemar Svensson 2019: 3: totalt i SM:et klass 1 Långnabb Lars Englund Porsche GT3 2018: 2:a Northrally Boden DM deltävling 2wd Trimmat -C Peter Forlund 1:a Månstråket Rally DM deltävling 2wd Trimmat – C Peter Forlund 1:a Piterundan Rally DM deltävling 2wd Trimmat – C Peter Forlund Racing Special 3: Racing special DM deltävling Vännäs Staffan Johansson Rally GrpH 3: Racing special DM deltävling Kalix Staffan Johansson Rally Grph 1: Racing special DM deltävling Kalix Mattias Forsman Rallycross 2400cc 3: Racing special DM deltävling Kalix Roger Frisk Rallycross 2400cc Rallycross 4: Rallycross SM Lycksele Mattias Forsman 2400cc 2: Rallycross DM Vännäs Mattias Forsman 2400cc

  • PLACERINGAR ÅR 2017

    Rally Klass Appk 2:a Robert Niemi North rally boden Klass Trimmat 2wd 2:a Peter Forlund Northrally Boden C- Förare Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Månstråket Rally C-förare Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Stärkemarks Rundan totalt klass 2wd trim Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Piterundan totalt klass 2wd trim Klass Trimmat 2wd 5:a Peter Forlund Piterundan totalt klass 2wd trim Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Piterundan C-förare Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Kanonrundan Boden C-förare Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Kanonrundan totalt klass 2wd trim Skoter Klass Pro Open 2:a SM stadium cross Marcus Dorsch Klass Pro Open 1:a Nordiska mästerskapet Marscus Dorsch

  • PLACERINGAR ÅR 2016

    2016 Rally: Klass :Appk 1:a Robert Niemi NMS svängen Klass :Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson NMS svängen Klass: Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Månstråket rally Klass:Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Vännäs Plåt rally Klass: Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Lappkastet rally Klass: Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Lappnatta rally Skoter Drag race Asphalt 1: Jim Hugo Larssen Fällfors Gold town Dragrace 1: Send Arthur Jensen Midnightsun Piteå

  • PLACERINGAR ÅR 2015

    2015 Rally Klass AppK 2:a Anders Aidanpää Piteå Rundan Klass Trimmat 2wd 5:a Ingemar Svensson Piteå Rundan Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Vännäs Plåt rally Klass Appk 3:a Anders Aidanpää UmeNatten Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson UmeNatten Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Kanonrundan Boden

  • PLACERINGAR ÅR 2014

    2014 • 1: Arcticcat Cup Snowcross Pro Open Adam Renheim • 1: SvenskMästare SNowcross Pro Open Adam Renheim • 1: World Campion Snow Cross Adam Renheim ProOpen • 1: Svend Arthus Jensen Improved Stock Dragrace Norska Mästerskapet • 1: Jim Hugo Larsen Prostock Norks Dragcup total seger i cupen • 1: Jim Hugo Larsen Prostock Nordiska Mästerskapet • 1: Jim Hugo Larsen Prostock Finska Mästerskapet • 2:Trimmat Rwd Ingemar Svensson Volvo 940 Kanonrundan Rally • 2: Appk Robert Niemi Volvo Amazon Kanonrundan Rally

  • PLACERINGAR ÅR 2013

    2013 • 1: Arcticcat Cup Snowcross Adam Renheim PRO Open 600 • 1: Svenskmästare Stadium Snowcross Falun Adam Renheim Pro Open 600 • 1: World Campion Snow Cross Adam Renheim ProOpen • 1: Svenska Mästare SNowcross Adam Renheim ProOpen • 2: Snow Battel of Nations Ryssland Adam Renheim ProOpen

  • PLACERINGAR ÅR 2012

    2012 1: SM Cross Pro Open Adam Renheim 3: SM Cross Pro Open Marcus Evenson 1: StadiumCross Adam ProOpen Renheim (Karlsborg) 1: Stadium Cross ProOpen Adam Renheim(Funäsdalen) 2: Finska Mästerskapet Cross Pieti Puhakka 1: Nordiska Mästerskapet Stock 800 Fredrik Svens 3: VM skotercross Pro Open Adam Renhim

  • PLACERINGAR ÅR 2011

    2011 3: SM snowcross klass PRO Open 600 Adam Renheim 3: Finska mästerskapet snowcross PRO open 600 Hannu Toppala 2: Super stadium Crossen ProOpen Karlsborg Adam Renheim 2: Deltävling 1 Finsk Mästerskapet Dragrace Snow Prostock Micke Falegren 1: Kärcher King Super Heat Snowcross Hannu Toppala Micke Falegren körde hastighets record i Finland 175km i klass Prostock Snö

  • PLACERINGAR ÅR 2010

    2010 • 1: Norska mästerskapet Adam Renheim ProOpen 600 Snowcross • 1: Finska Mästerskapet Janne Jyrvelin PRo Open 600 Snowcross • 1: Asfalt dragcupen/SM:et för 7:e gången samt rekord i speed och tid Urban Eriksson • 3st Första platser i Finska mästerskaps deltävlingar i ATV :Niko Korsumäki • 2:a StadiumCrossen Karlsborg Kalix Adam Renheim • Snowstar Super Snowcross (Finland) : 2: Janne Jyrvelin 3:Hanny Toppala 4: Adam Renheim • Back Sm klass Pro Open Kalle Bergdahl total 3:a • Dragrace Norska mästerskapet 2:a i klass Impstock Tom Erik Pedersen

  • PLACERINGAR ÅR 2009

    2009 • 1: SM:Guld Totalt i Klass Prostock Dragrace Snö Asbjörn Opheim • 2: SM :Silver Totalt i klass Prostock Dragrace Snö Tomas Lestander • 1: Guld Totalt i Norska Mästerskapet Klass Dragrace Prostock Asbjörn Opheim • 2: Silver Totalt i Nordiska Mästerskapet Klass Dragrace Prostock Tomas Lestander • 1: Guld Totalt i Asfalt dragcupen för 6:e gången Urban Erixon Sätter även nytt fart rekord. • 3: Brons Totalt i Skotercross VM:et Niko Korsumäki • 3: Brons totalt i Kelkkakunku Snowcross Niko Korsumäki

  • PLACERINGAR ÅR 2008

    2008 ● 1:a Svensk Mästare Asbjörn Opheim Prostock ● 1:a Norsk Mästare Asbjörn Opheim Prostock ● 1:a Nordisk Mästare Tomas Lestader Prostock ● 2:a SM Silver Tomas Lestander Klass Prostock ● 2.a Nordisk Mästerkapet Asbjörn Opheim Prostock ● 3:a EM Brons Iilsko Matti Nääkkäläjärvi Pro 600 ● 1:a Iilsko Matti Nääkkäljärvi Kärcher king RacePros 600 ● 2:a SM Silver Henry Sundquist Backe racer 1000 ● 1:a Plats Niko Korusmäki Poikkinainti Snowcross FM 2008 ● 2:a Plats Niko Korsumäki Rommakossa Snowcross FM 2008 ● 1:a plats Niko Korsumäki Rovaniemi Snowcross FM 2008 ● 1:a Plats Hannu Toppala SM deltävling 1 Kiruna ● 1:a Plats Niko Korsumäki Snowcross Alta ● 1:a Plats Crille Salemark Buffalo River Race ● 1:a Plats Crille Salemark ST-James WSPA

  • PLACERINGAR ÅR 2007

    2007 ● Urban Eriksson EM Mästare och Europa rekord hållare i både tid och fart på Asfalt. ● Henry Sundqvist total 2:a i Back SM ● Hannu Toppala 1 i Nordiska Mästerskapet Pro600 ● Asbjörn Opheim 1:a SM deltävling 2 ● Asbjörn Opheim 1:a SM deltävling 3 ● Janne Henriksson 6,45sek körde med sin F9 (Snabbaste twinen i Prostock?) ● Crille Salemark Vinner Pro440 Deltävling 1 i Sm:et ● Crille Salemark Vinner Holeshoten Pro600 ● Niko Korsumäki Leder Finska Mästerskapet i Pro600 ● Asbjörn Opheim Norsks Mästare år 07 klass Prostock ● Tomas Lestander Silver i Nordiska Mästerskapet klass Prostock ● Tomas Lestander Svensk Mästare i Klass Prostock ● Janne Henrikson Total 3:a i Klass Prostock (Sveriges Snabbaste twin) ● Niko Korsumäki Finsk Mästare i Pro 600 (Skoter-cross) ● Hannu Toppala Total 2 i Finska Mästerskapet Pro 600 (Skoter-Cross)

  • PLACERINGAR ÅR 2006

    2006 ● Tomas Lestander SM-Guld klass Pro-Stock ● Tomas Lestander Nordisk Mästare klass Pro-Stock ● Tomas Lestander Svenskt Rekord i Prostock: 6.44 sek ● Asbjørn Opheim guld deltävling två och tre klass Pro-Stock ● Emil Öhman 2:a i Nordiska Mästerskapet i Pro 800 ● Emil Öhman totalt 3:a i Cross Pro 800 ● Henry Sundquist Total 1:a I cross WSA klass Sport open ● Urban Erixon Svenskt Rekord i Tid & Hastighet

  • PLACERINGAR ÅR 2004-05

    2004-05 ● Asbjörn Opheim SM-Guld klass Pro-stock ● Asbjön Opheim Norskt rekord i tid ● Asbjörn Opheim Svenskt Rekord i tid 6.44 sek (Kunde inte backa upp pga. dålig Bana) ● Urban Erixon Svensk Mästare I Asphalt cupen år 2002-03-04-05 ● Urban Erixon Svenskt Rekord i Tid & Hastighet ● Jonas Persson Europa Mästare Pro 440 ● Jonas Persson SM-silver i Pro 440 ● Hannu Toppala Finsk Mästare Klass 440 ● Hannu Toppala Finsk Mästerskap 2 Klass 800

  • PLACERINGAR ÅR 2002-03

    2002-03 ● 1:Urban Erixon Svensk Mästare I Asphalt cupen

2021

Rallycross
SM 2150cc
Max Forsman 1:a Deltävling 2
Max Forsman 1:a Deltävling 4

SM 2400cc
Viktor Johansson 8:a Deltävling 3
Viktor Johansson 3:a Deltävling 4

Rally X Nordic
Open 2wd
Lars Englund Porsche GT3 5.a Deltävling 1
Lars Englund Porsche GT3 7:a Deltävling 2
Lars Englund Porsche GT3 5:a Deltävling 3
Lars Englund Porsche GT3 5:a Deltävling 4

Drifting
SM Pro2 Artukainen
1:a Kim Koski Volvo 240

Botnia Racing Racing Circuit
1:a Kim Koski Volvo 240

Rally:
Kanonrundan
2wd Trimmat
1: Thomas Lahti
2: Ingemar Svensson

Umenatten
2wd trimmat
1:a Mattias Hanssen
2: a Thomas Lahti

Höstnatten Vännäs
2wd trimmat
1:a Thomas Lahti
2:a Mattias Hanssen

Cross Cart
1:a Finsk Mästare 125cc Joona Ojala

2018-2020

Rally
2020:
1:a Lappnatta Kalix DM 2wd-A Robert Niemi
1:a Northrally Boden DM deltävling 2wd trimmat – A Robert Niemi
2:a Northrally Boden DM deltävling 2wd trimmat – A Ingemar Svensson

2019:
3: totalt i SM:et klass 1 Långnabb Lars Englund Porsche GT3

2018:
2:a Northrally Boden DM deltävling 2wd Trimmat -C Peter Forlund
1:a Månstråket Rally DM deltävling 2wd Trimmat – C Peter Forlund
1:a Piterundan Rally DM deltävling 2wd Trimmat – C Peter Forlund

Racing Special

3: Racing special DM deltävling Vännäs Staffan Johansson Rally GrpH
3: Racing special DM deltävling Kalix Staffan Johansson Rally Grph
1: Racing special DM deltävling Kalix Mattias Forsman Rallycross 2400cc
3: Racing special DM deltävling Kalix Roger Frisk Rallycross 2400cc

Rallycross

4: Rallycross SM Lycksele Mattias Forsman 2400cc
2: Rallycross DM Vännäs Mattias Forsman 2400cc

2017

Rally
Klass Appk 2:a Robert Niemi North rally boden
Klass Trimmat 2wd 2:a Peter Forlund Northrally Boden C- Förare
Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Månstråket Rally C-förare
Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Stärkemarks Rundan totalt klass 2wd trim
Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Piterundan totalt klass 2wd trim
Klass Trimmat 2wd 5:a Peter Forlund Piterundan totalt klass 2wd trim
Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Piterundan C-förare
Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Kanonrundan Boden C-förare
Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Kanonrundan totalt klass 2wd trim

Skoter
Klass Pro Open 2:a SM stadium cross Marcus Dorsch
Klass Pro Open 1:a Nordiska mästerskapet Marscus Dorsch

2016

Rally:
Klass :Appk 1:a Robert Niemi NMS svängen
Klass :Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson NMS svängen
Klass: Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Månstråket rally
Klass:Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Vännäs Plåt rally
Klass: Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Lappkastet rally
Klass: Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Lappnatta rally

Skoter Drag race Asphalt
1: Jim Hugo Larssen Fällfors Gold town Dragrace

1: Send Arthur Jensen Midnightsun Piteå

2015

Rally
Klass AppK 2:a Anders Aidanpää Piteå Rundan
Klass Trimmat 2wd 5:a Ingemar Svensson Piteå Rundan
Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Vännäs Plåt rally
Klass Appk 3:a Anders Aidanpää UmeNatten
Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson UmeNatten
Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Kanonrundan Boden

2014

• 1: Arcticcat Cup Snowcross Pro Open Adam Renheim
• 1: SvenskMästare SNowcross Pro Open Adam Renheim
• 1: World Campion Snow Cross Adam Renheim ProOpen
• 1: Svend Arthus Jensen Improved Stock Dragrace Norska Mästerskapet
• 1: Jim Hugo Larsen Prostock Norks Dragcup total seger i cupen
• 1: Jim Hugo Larsen Prostock Nordiska Mästerskapet
• 1: Jim Hugo Larsen Prostock Finska Mästerskapet
• 2:Trimmat Rwd Ingemar Svensson Volvo 940 Kanonrundan Rally
• 2: Appk Robert Niemi Volvo Amazon Kanonrundan Rally

2013

• 1: Arcticcat Cup Snowcross Adam Renheim PRO Open 600
• 1: Svenskmästare Stadium Snowcross Falun Adam Renheim Pro Open 600
• 1: World Campion Snow Cross Adam Renheim ProOpen
• 1: Svenska Mästare SNowcross Adam Renheim ProOpen
• 2: Snow Battel of Nations Ryssland Adam Renheim ProOpen

2012

1: SM Cross Pro Open Adam Renheim 

3: SM Cross Pro Open Marcus Evenson 

1: StadiumCross Adam ProOpen Renheim (Karlsborg) 

1: Stadium Cross ProOpen Adam Renheim(Funäsdalen) 

2: Finska Mästerskapet Cross Pieti Puhakka 

1: Nordiska Mästerskapet Stock 800 Fredrik Svens 

3: VM skotercross Pro Open Adam Renhim

2011

3: SM snowcross klass PRO Open 600 Adam Renheim
3: Finska mästerskapet snowcross PRO open 600 Hannu Toppala
2: Super stadium Crossen ProOpen Karlsborg Adam Renheim
2: Deltävling 1 Finsk Mästerskapet Dragrace Snow Prostock Micke Falegren
1: Kärcher King Super Heat Snowcross Hannu Toppala
Micke Falegren körde hastighets record i Finland 175km i klass Prostock Snö

2010

• 1: Norska mästerskapet Adam Renheim ProOpen 600 Snowcross
• 1: Finska Mästerskapet Janne Jyrvelin PRo Open 600 Snowcross
• 1: Asfalt dragcupen/SM:et för 7:e gången samt rekord i speed och tid Urban Eriksson
• 3st Första platser i Finska mästerskaps deltävlingar i ATV :Niko Korsumäki
• 2:a StadiumCrossen Karlsborg Kalix Adam Renheim
• Snowstar Super Snowcross (Finland) : 2: Janne Jyrvelin 3:Hanny Toppala 4: Adam Renheim
• Back Sm klass Pro Open Kalle Bergdahl total 3:a
• Dragrace Norska mästerskapet 2:a i klass Impstock Tom Erik Pedersen

2009

• 1: SM:Guld Totalt i Klass Prostock Dragrace Snö Asbjörn Opheim
• 2: SM :Silver Totalt i klass Prostock Dragrace Snö Tomas Lestander
• 1: Guld Totalt i Norska Mästerskapet Klass Dragrace Prostock Asbjörn Opheim
• 2: Silver Totalt i Nordiska Mästerskapet Klass Dragrace Prostock Tomas Lestander
• 1: Guld Totalt i Asfalt dragcupen för 6:e gången Urban Erixon Sätter även nytt fart rekord.
• 3: Brons Totalt i Skotercross VM:et Niko Korsumäki
• 3: Brons totalt i Kelkkakunku Snowcross Niko Korsumäki

2008

● 1:a Svensk Mästare Asbjörn Opheim Prostock
● 1:a Norsk Mästare Asbjörn Opheim Prostock
● 1:a Nordisk Mästare Tomas Lestader Prostock
● 2:a SM Silver Tomas Lestander Klass Prostock
● 2.a Nordisk Mästerkapet Asbjörn Opheim Prostock
● 3:a EM Brons Iilsko Matti Nääkkäläjärvi Pro 600
● 1:a Iilsko Matti Nääkkäljärvi Kärcher king RacePros 600
● 2:a SM Silver Henry Sundquist Backe racer 1000
● 1:a Plats Niko Korusmäki Poikkinainti Snowcross FM 2008
● 2:a Plats Niko Korsumäki Rommakossa Snowcross FM 2008
● 1:a plats Niko Korsumäki Rovaniemi Snowcross FM 2008
● 1:a Plats Hannu Toppala SM deltävling 1 Kiruna
● 1:a Plats Niko Korsumäki Snowcross Alta
● 1:a Plats Crille Salemark Buffalo River Race
● 1:a Plats Crille Salemark ST-James WSPA

2007

● Urban Eriksson EM Mästare och Europa rekord hållare i både tid och fart på Asfalt.
● Henry Sundqvist total 2:a i Back SM
● Hannu Toppala 1 i Nordiska Mästerskapet Pro600
● Asbjörn Opheim 1:a SM deltävling 2
● Asbjörn Opheim 1:a SM deltävling 3
● Janne Henriksson 6,45sek körde med sin F9 (Snabbaste twinen i Prostock?)
● Crille Salemark Vinner Pro440 Deltävling 1 i Sm:et
● Crille Salemark Vinner Holeshoten Pro600
● Niko Korsumäki Leder Finska Mästerskapet i Pro600
● Asbjörn Opheim Norsks Mästare år 07 klass Prostock
● Tomas Lestander Silver i Nordiska Mästerskapet klass Prostock
● Tomas Lestander Svensk Mästare i Klass Prostock
● Janne Henrikson Total 3:a i Klass Prostock (Sveriges Snabbaste twin)
● Niko Korsumäki Finsk Mästare i Pro 600 (Skoter-cross)
● Hannu Toppala Total 2 i Finska Mästerskapet Pro 600 (Skoter-Cross)

2006

● Tomas Lestander SM-Guld klass Pro-Stock
● Tomas Lestander Nordisk Mästare klass Pro-Stock
● Tomas Lestander Svenskt Rekord i Prostock: 6.44 sek
● Asbjørn Opheim guld deltävling två och tre klass Pro-Stock
● Emil Öhman 2:a i Nordiska Mästerskapet i Pro 800
● Emil Öhman totalt 3:a i Cross Pro 800
● Henry Sundquist Total 1:a I cross WSA klass Sport open
● Urban Erixon Svenskt Rekord i Tid & Hastighet

2004-05

● Asbjörn Opheim SM-Guld klass Pro-stock
● Asbjön Opheim Norskt rekord i tid
● Asbjörn Opheim Svenskt Rekord i tid 6.44 sek (Kunde inte backa upp pga. dålig Bana)
● Urban Erixon Svensk Mästare I Asphalt cupen år 2002-03-04-05
● Urban Erixon Svenskt Rekord i Tid & Hastighet
● Jonas Persson Europa Mästare Pro 440
● Jonas Persson SM-silver i Pro 440
● Hannu Toppala Finsk Mästare Klass 440
● Hannu Toppala Finsk Mästerskap 2 Klass 800

2002-03

● 1:Urban Erixon Svensk Mästare I Asphalt cupen

Rallycross
SM 2150cc
Max Forsman 1:a Deltävling 2
Max Forsman 1:a Deltävling 4

SM 2400cc
Viktor Johansson 8:a Deltävling 3
Viktor Johansson 3:a Deltävling 4

Rally X Nordic
Open 2wd
Lars Englund Porsche GT3 5.a Deltävling 1
Lars Englund Porsche GT3 7:a Deltävling 2
Lars Englund Porsche GT3 5:a Deltävling 3
Lars Englund Porsche GT3 5:a Deltävling 4

Drifting
SM Pro2 Artukainen
1:a Kim Koski Volvo 240

Botnia Racing Racing Circuit
1:a Kim Koski Volvo 240

Rally:
Kanonrundan
2wd Trimmat
1: Thomas Lahti
2: Ingemar Svensson

Umenatten
2wd trimmat
1:a Mattias Hanssen
2: a Thomas Lahti

Höstnatten Vännäs
2wd trimmat
1:a Thomas Lahti
2:a Mattias Hanssen

Cross Cart
1:a Finsk Mästare 125cc Joona Ojala

Rally
Klass Appk 2:a Robert Niemi North rally boden
Klass Trimmat 2wd 2:a Peter Forlund Northrally Boden C- Förare
Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Månstråket Rally C-förare
Klass Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Stärkemarks Rundan totalt klass 2wd trim
Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Piterundan totalt klass 2wd trim
Klass Trimmat 2wd 5:a Peter Forlund Piterundan totalt klass 2wd trim
Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Piterundan C-förare
Klass Trimmat 2wd 1:a Peter Forlund Kanonrundan Boden C-förare
Klass Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Kanonrundan totalt klass 2wd trim

Skoter
Klass Pro Open 2:a SM stadium cross Marcus Dorsch
Klass Pro Open 1:a Nordiska mästerskapet Marscus Dorsch

Rally
2020:
1:a Lappnatta Kalix DM 2wd-A Robert Niemi
1:a Northrally Boden DM deltävling 2wd trimmat – A Robert Niemi
2:a Northrally Boden DM deltävling 2wd trimmat – A Ingemar Svensson

2019:
3: totalt i SM:et klass 1 Långnabb Lars Englund Porsche GT3

2018:
2:a Northrally Boden DM deltävling 2wd Trimmat -C Peter Forlund
1:a Månstråket Rally DM deltävling 2wd Trimmat – C Peter Forlund
1:a Piterundan Rally DM deltävling 2wd Trimmat – C Peter Forlund

Racing Special

3: Racing special DM deltävling Vännäs Staffan Johansson Rally GrpH
3: Racing special DM deltävling Kalix Staffan Johansson Rally Grph
1: Racing special DM deltävling Kalix Mattias Forsman Rallycross 2400cc
3: Racing special DM deltävling Kalix Roger Frisk Rallycross 2400cc

Rallycross

4: Rallycross SM Lycksele Mattias Forsman 2400cc
2: Rallycross DM Vännäs Mattias Forsman 2400cc

Rally:
Klass :Appk 1:a Robert Niemi NMS svängen
Klass :Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson NMS svängen
Klass: Trimmat 2wd 4:a Ingemar Svensson Månstråket rally
Klass:Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Vännäs Plåt rally
Klass: Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Lappkastet rally
Klass: Trimmat 2wd 3:a Ingemar Svensson Lappnatta rally

Skoter Drag race Asphalt
1: Jim Hugo Larssen Fällfors Gold town Dragrace

1: Send Arthur Jensen Midnightsun Piteå

BEHÖVER DU OCKSÅ DET BÄSTA INOM MOTOROPTIMERING?

BEHÖVER DU OCKSÅ DET BÄSTA INOM MOTOROPTIMERING?

BLI EN DEL AV VINNARLAGET , HÖR AV DIG IDAG!

BLI EN DEL AV VINNARLAGET , HÖR AV DIG IDAG!

SLÅ EN PLING

070-3905480